Podtlenek Azotu

sedacja-dzieci-300x200

U wielu pacjentów, zarówno u dzieci jak i u dorosłych, wizyta u stomatologa i samo leczenie wywołuje często uczucie silnego lęku, który uniemożliwia skuteczne i dokładne przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego.

Z myślą tej grupie osób w naszych gabinetach proponujemy leczenie stomatologiczne w połączeniu z sedacją wziewną z użyciem podtlenku azotu, zwanego także często gazem rozweselającym. Jest to dla wielu osób alternatywa dla narkozy.

 

 

Jak działa gaz rozweselający?

Po podaniu mieszaniny podtlenku azotu i tlenu przez specjalną maseczkę następuje odprężenie i uspokojenie pacjenta, podnosi się próg bólu oraz zmniejsza strach i napięcie nerwowe.

Pacjent w czasie sedacji wziewnej nie śpi – zachowuje świadomość, zdaje sobie sprawę z miejsca, w jakim się znajduje i czynności wykonywanych przez lekarza stomatologa, ale wszystko wydaje się być bardzo odległe.

Sedacja podtlenkiem azotu jest sedacja dzieci szczególnie polecana w trakcie leczenia dzieci. Doskonałe efekty osiąga się zwłaszcza u pacjentów, którzy dopiero rozpoczynają leczenie stomatologiczne i nie są obciążeni traumatycznym doświadczeniem, jakim jest leczenie „na siłę”.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Jest to metoda skuteczna i podawana prze osoby specjalnie do tego przygotowane w pełni bezpieczna. Podawanie N20 może trwać dowolnie długo i praktycznie ogranicza się do czasu wymaganego dla wykonania zabiegu.

Przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się wstrzymać od spożywania posiłków na 3 godz. przed planowaną wizytą, nie ma żadnych specjalnych zaleceń po zakończeniu zabiegu.