Invisalign

leczenie ortodontyczne w Stomatologii Przyszłości

Aparat nakładkowy Invisalign – system niewidocznych alignerów

Pragniesz, aby efekty leczenia ortodontycznego były szybkie i spektakularne, ale jednocześnie chcesz, żeby terapia pozostała tylko Twoją tajemnicą? Nie chcesz, by wyłączała Cię z codziennego, aktywnego życia oraz wymuszała na Tobie rezygnację z tego, co lubisz? Wybierz niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign i przekonaj się, że prostowanie zębów nie musi być uciążliwe! W naszym gabinecie w Stomatologii Przyszłości Częstochowa diagnozujemy, planujemy leczenie i przeprowadzamy efektowne metamorfozy u Pacjentów cierpiących na różne rodzaje wad zgryzu. Mamy status członka European Aligner Society. Skorzystaj z naszej pomocy i odmień swój uśmiech na lepsze!


Invisalign – czym jest i jaką technologię wykorzystuje?

Invisalign to aktualnie najnowocześniejszy system nakładek ortodontycznych na świecie, obecny na rynku i z powodzeniem wykorzystywany od ponad 20 lat.  Przezroczyste alignery produkowane są przy użyciu technologii druku 3D, dzięki której nakładki są niezwykle precyzyjnie wykonane i dopasowane do zębów Pacjenta. Ich tajemnica tkwi w zastosowaniu tworzywa SmartTrack, które poprawia ogólną przewidywalność przemieszczeń zębów o 75%. Tym samym eliminuje się z leczenia ortodontycznego metalowe elementy, które stanowiły główne źródło dyskomfortu oraz niejednokrotnie powodowały u Pacjentów występowanie alergii. Invisalign, w odróżnieniu od aparatów metalowych lub estetycznych, jest ruchomy, co oznacza, że Pacjent w dowolnym momencie może go zdjąć. Zmiana alignerów również nie wymaga wizyty u ortodonty – Pacjent może dokonać tego samodzielnie, w domu, zakładając kolejną nakładkę z zestawu, który stomatolog wręczył mu na początku leczenia. Nakładki powoli, w kontrolowany sposób przez cały czas przesuwają zęby, doprowadzając je do pożądanego położenia w łuku. Oddziaływanie skuteczniejsze, niż w przypadku klasycznych aparatów, jest możliwe, ponieważ w każdej fazie relokowane mogą być tylko wybrane zęby. 


Dlaczego powinieneś wybrać leczenie aparatem Invisalign?

System nakładkowy Invisalign jest niesamowicie dyskretny – same alignery są całkowicie transparentne, a obecność aparatu mogą zdradzać jedynie przymocowane do zębów attachmenty, dostrzegalne tylko z bardzo bliskiej odległości. Sprawia to, że będzie dla Ciebie  idealnym rozwiązaniem jeśli pracujesz w zawodzie, który wymagają mocnej ekspozycji wizerunku lub gdy po prostu nie chcesz przyciągać aparatem uwagi otoczenia. Możliwość zdejmowania nakładek docenisz także jeżeli jesteś sportowcem – zwłaszcza takim, który aktywnie uprawiają sporty kontaktowe. Na czas treningu alignery można zdjąć i w pełni zaangażować się w ćwiczenia. Invisalign jest odpowiedni dla Pacjentów w każdym wieku. Dla nastolatków została stworzona specjalna linia nakładek Invisalign Teen. Wyróżnia je to, że są wyposażone w elementy dopasowujące się do zębów stałych wyrzynających się w trakcie leczenia. Dzięki nim terapię ortodontyczną można rozpocząć jeszcze przed całkowitą utratą zębów mlecznych. Kolejnym atutem jest to, że korzystanie z nakładek Invisalign gwarantuje szybsze efekty leczenia, niż w przypadku konwencjonalnych aparatów (nawet o 50%, gdy plan leczenia zakłada cotygodniową wymianę alignerów na nowe). Ta forma korygowania wad zgryzu nie będzie wymagać od Ciebie rezygnacji z ulubionych potraw i napojów. Wystarczy przed jedzeniem zdjąć nakładki i odłożyć je do specjalnego pojemnika, a po zakończeniu posiłku umyć zęby i ponownie założyć aparat. Proste, prawda? Plusem są również zdecydowanie rzadsze wizyty kontrolne. Cyfrowy system planowania przebiegu leczenia i możliwość samodzielnej wymiany nakładek sprawiają, że wizyty kontrolne odbywają się co 6-8 tygodni, czyli ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością, niż w przypadku tradycyjnych metod leczenia wad ortodontycznych. Invisalign to sprawdzony system – kurację z jego użyciem na całym świecie przeszło już kilka milionów Pacjentów, natomiast w naszym gabinecie przeprowadziliśmy już x metamorfoz. Twoja może być kolejną! 


Leczenie systemem nakładkowym Invisalign – krok po kroku

Jak przebiega proces leczenia aparatem Invisalign? Bardzo prosto! Wystarczy kilka kroków do pięknego uśmiechu. W Stomatologii Przyszłości sprawnie przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy leczenia ortodontycznego. Oto jak przebiega cały ten proces:

 1. Konsultacja ortodontyczna
  Podczas Twojej pierwszej wizyty w naszym gabinecie przeprowadzamy konsultację ortodontyczną. W trakcie niej ocenimy stan zdrowia Twojej jamy ustnej i zębów. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego skanera wewnątrzustnego iTero, mamy możliwość wizualizowania końcowych efektów leczenia, zanim jeszcze na dobre je rozpoczniesz. Z doświadczenia wiemy, że przedstawienie rezultatów w takiej formie działa na Pacjentów mobilizująco i uświadamia im, do jakiego celu dążą. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań ustalamy szczegółowy plan leczenia i prognozujemy czas, w którym wada zostanie zlikwidowana. Długość leczenia różni się w przypadku każdego z Pacjentów i jest w głównej mierze uzależniona od stopnia zaawansowania wady zgryzu i jej rodzaju. Na podstawie wyników skanowania uśmiechu zlecamy wykonanie nakładek Invisalign. Przeciętny czas oczekiwania na alignery wynosi do 3 tygodni. Warto wiedzieć, że przed wdrożeniem leczenia ortodontycznego, stomatolog może zalecić przeprowadzenie leczenia zachowawczego.
 2. Przekazanie nakładek ortodontycznych Invisalign
  Na kolejnej wizycie do powierzchni Twoich zębów przymocujemy specjalne attachmenty, dzięki którym nakładki będą utrzymywać się w pożądanym miejscu i przekażemy Ci zestaw alignerów na pierwszy etap leczenia. Udzielimy też szczegółowych wytycznych co do użytkowania aparatu, sposobu obchodzenia się z nim i higieny. Aby leczenie było efektywne i przebiegało zgodnie z założonym na początku planem, nakładki należy nosić 20-22 godziny dziennie. Wymiana na nowe powinna następować co 1-2 tygodnie (w zależności od zaleceń lekarza).
 3. Wizyty kontrolne
  Nie muszą odbywać się tak często, jak w przypadku klasycznych form leczenia wad ortodontycznych. Będziesz odwiedzał nasz gabinet jedynie co 6-8 tygodni. Pozwoli Ci to zaoszczędzić masę czasu, który będziesz mógł spożytkować na to, co naprawdę lubisz i co sprawia Ci przyjemność. W trakcie wizyt kontrolnych lekarz oceni dotychczasowe postępy w leczeniu i przekaże Ci nowy zestaw alignerów na kolejnych kilka tygodni.
 4. Zakończenie leczenia i retencja
  Po zakończeniu leczenia będziesz mógł cieszyć się prostym i pięknym uśmiechem! By go utrzymać przez długie lata, niezbędne będzie jednak wdrożenie leczenia retencyjnego. Aparat retencyjny pomoże zapobiec nawrotowi wady i utrzyma zęby w nowej pozycji.

Dlaczego warto przeprowadzić leczenie aparatem Invisalign w gabinecie Stomatologii Przyszłości?

Jesteśmy członkiem European Aligner Society – stowarzyszenia zrzeszającego ortodontów z całej Europy. Nasz personel to wykwalifikowani specjaliści dysponujący wieloletnim doświadczeniem w leczeniu nawet najbardziej skomplikowanych wad zgryzu. Ortodonci, których spotkasz w Stomatologii Przyszłości w Częstochowie, nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach, sympozjach i konferencjach. Nasze gabinety wyposażone są w wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt, który ułatwia nam diagnozowanie i przeprowadzanie leczenia. Możesz być pewien, że zadbamy o Ciebie najlepiej jak potrafimy, na każdym etapie leczenia i kontaktu z naszą placówką.