Leczenie w narkozie

Jednym z typów znieczuleń, z których mogą skorzystać Pacjenci, jest narkoza. Stanowi ona bardzo dobre rozwiązanie w przypadku zabiegów o znacznym stopniu skomplikowania, a także sprawdza się u osób cierpiących na dentofobię. W Stomatologii Przyszłości przeprowadzamy zabiegi w znieczuleniu ogólnym, których przebieg nadzoruje doświadczony lekarz anestezjolog. Wszystko to dla jak najwyższego komfortu i pełnego bezpieczeństwa Pacjentów.


Znieczulenie ogólne – czym jest narkoza?

Znieczulenie ogólne wykonuje się aplikując Pacjentowi odpowiednie leki, które powodują czasową i kontrolowaną utratę świadomości, jednak wszelkie funkcje życiowe pozostają zachowane. Dzięki temu osoba poddawana zabiegowi zasypia i nie odczuwa dyskomfortu związanego z przeprowadzanymi czynnościami ani bólu. W stan narkozy wprowadza Pacjenta anestezjolog, który dobiera typ i ilość środka anestetycznego do konkretnej osoby i specyfiki wykonywanego zabiegu. Pozwala to na przeprowadzanie nawet bardzo trudnych i wymagających procedur stomatologicznych bezstresowo i bezboleśnie dla Pacjenta. Najczęściej leczenie w znieczuleniu ogólnym jest rekomendowane w przypadku ekstrakcji zębów i zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej i endodoncji.


Zabieg w narkozie – jak przebiega?

Pierwszym etapem, który poprzedza podjęcie leczenia, jest konsultacja stomatologiczna i rozmowa z lekarzem anestezjologiem. Podczas niej specjaliści zasięgają informacji o ogólnym stanie zdrowia Pacjenta, przyjmowanych lekach i na tej podstawie podejmują decyzję o kwalifikacji do zabiegu.
Przez kilka dni przed zabiegiem należy zachować abstynencję od napojów alkoholowych. Trzeba być także na czczo, a na około dwie godziny przed samym zabiegiem powstrzymać się od spożywania płynów. Takie postępowanie ogranicza możliwość wystąpienia nudności i wymiotów po wybudzeniu z narkozy, a także minimalizuje możliwość wystąpienia powikłań.
W czasie zabiegu Pacjentem opiekuje się zespół lekarzy, asysta stomatologiczna i anestezjolog. Funkcje życiowe osoby poddawanej zabiegowi są nieustannie monitorowane. Gdy leczenie jest zakończone, Pacjent wybudza się w specjalnie przygotowanym do tego celu, komfortowym pomieszczeniu.


Wskazania do wykonania zabiegu w narkozie

Najważniejszymi wskazaniami medycznymi do przeprowadzenia leczenia w znieczuleniu ogólnym, są:

  • dentofobia;
  • różnego rodzaju choroby i niepełnosprawności uniemożliwiające współpracę z lekarzem podczas zabiegu;
  • rozległe zmiany próchnicowe.

Wielu Pacjentów niesłusznie obawia się leczenia zębów w narkozie. Jest to bezpieczna procedura medyczna, która bardzo rzadko pociąga za sobą powikłania. Tymczasem nieleczona przez wiele lat próchnica może nieść ze sobą dużo większe zagrożenie dla zdrowia.


Dlaczego warto przeprowadzić leczenie w narkozie właśnie w Stomatologii Przyszłości?

Dysponujemy ogromnym doświadczeniem, nowoczesnym sprzętem i doskonale wyposażonym zapleczem anestezjologicznym. Dzięki nim możemy bezpiecznie przeprowadzać zabiegi w narkozie i mieć pełną kontrolę nad stanem Pacjenta na każdym z etapów leczenia.