Ortodonta Częstochowa

Porównanie invisalign i zwykły aparatWady zgryzu – dlaczego warto prostować zęby?

Wada zgryzu to problem nie tylko natury estetycznej. Niedoskonały uśmiech powoduje dyskomfort w relacjach z innymi ludźmi, zmniejsza pewność siebie, pogarsza samopoczucie. Nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie fizyczne. Znacznie trudniej dbać o codzienną higienę stłoczonych zębów, co często prowadzi do zapaleń przyzębia i szybszego rozwoju próchnicy. W przypadku zębów, które na siebie nachodzą, niejednokrotnie dochodzi do ich nadmiernego ścierania, zaburzeń czynnościowych obejmujących stawy skroniowo-żuchwowe oraz problemów z przeżuwaniem. Konsekwencje nieleczenia nawet pozornie błahej, niewielkiej wady zgryzu, mogą być poważne. Dlatego im szybciej podejmiemy decyzję o leczeniu ortodontycznym, tym lepiej. Nie tylko dla pięknego wyglądu, ale i zdrowia.

Ortodoncja w Częstochowie

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu. W Stomatologii Przyszłości świadczymy pełen zakres usług związanych z prostowaniem zębów u dzieci i dorosłych. Korzystamy z aparatów stałych, ruchomych oraz najnowocześniejszych rozwiązań, takich jak mikroimplanty ortodontyczne czy zdejmowalne, niewidoczne nakładki Invisalign. Po dokładnej diagnostyce stanu uzębienia, nasz specjalista ortodoncji, lek. dent. Mateusz Falkowski, rekomenduje najefektywniejszą metodę leczenia w przypadku danej wady zgryzu.

Stosowane aparaty ortodontyczne

Naszym Pacjentom proponujemy szereg nowoczesnych rozwiązań:

  • System Invisalign – czyli niewidoczne nakładki na zęby. Po zeskanowaniu uzębienia Pacjenta, na specjalne zamówienie wykonywany jest komplet przezroczystych, wymiennych, łatwych do zdejmowania nakładek, tzw. alignerów. Nakładki prostują zęby działając na nie stałymi siłami poprzez delikatny nacisk. Pacjent może je w każdej chwili samodzielnie zdjąć i założyć. Każdy aligner wymieniany jest co dwa tygodnie. Jest to jedna z najbardziej komfortowych i dyskretnych metod, najchętniej wybierana przez naszych Pacjentów. Dzięki niej już ponad 3 miliony osób na świecie, odmieniły swój uśmiech!
  • Aparaty estetyczne – ceramiczne tj. porcelanowe, polikrystaliczne i kryształowe (monokrystaliczne i przezroczyste) są rozwiązaniem funkcjonalnym, estetycznym i eleganckim. Krystalicznie czysty szafir, stosowany w tego rodzaju aparatach, łączy w sobie przezroczystość i ogromną wytrzymałość pod względem mechanicznym. Kryształowe zamki o gładkich kształtach nie przebarwiają się, nie gromadzą kamienia nazębnego. Co więcej, aparaty kryształowe są najczęściej niewidoczne, toteż przeznaczone są dla Pacjentów, dla których istotna jest estetyka uśmiechu w trakcie leczenia ortodontycznego.
  • Samoligaturujące aparaty ortodontyczne – w ich przypadku zamki zbudowane są z gładkiego tworzywa ceramicznego, co gwarantuje estetykę, komfort codziennego użytkowania oraz przyśpieszony proces leczenia poprzez zmniejszenie tarcia. W trakcie stosowania aparatu samoligaturującego, dzięki jego konstrukcji (im mniej elementów dodatkowych, gumek w aparacie, tym łatwiej go wyczyścić), nie powstają przebarwienia zębów ani problemy z zachowaniem prawidłowej higieny jamy ustnej.
  • Mikroimplanty ortodontyczne stosowane są w przypadku skomplikowanych wad zgryzu. Umożliwiają skrócenie czasu prostowania zębów, co jest alternatywą dla często bardzo złożonego leczenia chirurgicznego. Zdarza się, że zastosowanie mikroimplantów ortodontycznych pozwala na założenie jedynie aparatu częściowego na pojedyncze zęby, zamiast pełnego aparatu, obejmującego całe uzębienie, co ogranicza dyskomfort i poprawia estetykę uśmiechu.

 

Umawiając się na wizytę u naszego dentysty lub ortodonty, mogą być Państwo pewni, że w naszym gabinecie czeka na Was miła atmosfera i pełna dyskrecja. Wszystkie gabinety i pomieszczenia w Stomatologii Przyszłości są klimatyzowane.