Wybielanie zębów Częstochowa

Biały uśmiech jest marzeniem wielu osób odwiedzających gabinet stomatologiczny. Niektóre zęby są naturalnie ciemne, ale mogą także stać się ciemniejsze na skutek różnych procesów, m.in. picia kolorowych napojów takich jak herbata, kawa, czerwone wino, soki czy przez palenie papierosów. Na zębach wówczas pojawiają się ciemne przebarwienia.

Wybielanie zębów to popularny zabieg stosowany do zmiany naturalnego koloru zębów bez ich uszkodzenia przy użyciu nowoczesnych technik.

W naszym gabinecie stosujemy różne techniki wybielania zębów. Wybór metody zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb i uwarunkowań pacjenta i jest ustalany wspólnie z Pacjentem na wstępnej konsultacji. Sposób wybielania zębów zależy od wielu czynników. Przed podjęciem decyzji o wybielaniu, należy ustalić etiologię przebarwienia. Jest to istotne, przede wszystkim ze względu na satysfakcjonujący Pacjenta efekt końcowy jak i ze względów zdrowotnych.

W celu osiągnięcia szybkiego i trwałego efektu oraz w trudnych sytuacjach klinicznych, np. w przypadku zębów przebarwionych antybiotykami (tetracykliny) zaleca się stosowanie protokołu łączonego, obejmującego wybielanie gabinetowe połączone z wybielaniem metodą domową, co gwarantuje najlepszą trwałość.

Wybielanie z użyciem żelu wybielającego o dużym stężeniu

Technika wybielania w gabinecie polega na zastosowaniu nadtlenku karbamidu lub nadtlenku wodoru o wysokim stężeniu. Są to produkty przeznaczone wyłącznie do stosowania pod nadzorem lekarza, ponieważ w czasie ich stosowania uwalnia się nadtlenek wodoru. Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania konieczna jest wizyta u higienistki stomatologicznej, która dokładnie, profesjonalnymi metodami wykonuje zabieg higienizacji. Przed przystąpieniem do wybielania, celem zabezpieczenia, na dziąsła zostaje zaaplikowany światłoutwardzalny żel ochronny. W następnej kolejności na zęby nanoszony jest preparat wybielający w miejsca, gdzie mają one być wybielone, zwykle do przedtrzonowców.

Cały zabieg wybielania polega na tym, że powtarzamy kilkukrotnie (4 razy) około 15 minutowe seanse wybielania w krótkich odstępach czasowych, za każdym razem zmieniając warstwę preparatu wybielającego. Czas trwania jednorazowego zabiegu nie przekracza zazwyczaj 60 min. Metoda ta pozwala także uzyskać dodatkowy szybki efekt na początku lub końcu procesu wybielania metodą domową.

Wybielanie z użyciem Lampy ZOOM Advanced Power Efekt Wow!

Badania kliniczne dowodzą, że 50% pacjentów poddających się zabiegowi przy użyciu systemu Zoom! Advanced Power osiąga kolor idealnie białych zębów w zaledwie 45 minut !

W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się standardowo, na minimum tydzień przed planowanym zabiegiem wybielania przeprowadzić zabieg higienizacji w celu uniknięcia nadwrażliwości zębów w trakcie samego wybielania.

Pełen zabieg trwa przeważnie około godziny. Podczas zabiegu Zoom! wymagane jest, aby wszystkie tkanki miękkie w ustach i wokół nich były szczelnie osłonione dlatego wybielanie rozpoczynamy od zabezpieczenia jamy ustnej przed kontaktem z żelem wybielającym. Trwa to ok. 10-15 minut. Następnie na zęby nakładany jest żel wybielający, który po nałożeniu na zęby jest aktywowany przez światło emitowane przez lampę Zoom! Gdy nadtlenek wodoru zawarty w żelu rozpada się, uwalniają się związki, które wnikając w szkliwo i zębinę usuwają znajdujące się na zębach przebarwienia. Światło emitowane przez lampę Zoom!, wykorzystując zawarty w żelu fotoaktywator, przyspiesza rozpad nadtlenku wodoru dzięki czemu cały zabieg wybielania jest krótszy i bardziej skuteczny

Wybielanie przeważnie składa się z trzech, następujących po sobie 15-minutowych sesji. Wystawienie na działanie światła ZOOM jest podczas zabiegu wybielania na bieżąco kontrolowane przez osobę przeprowadzającą zabieg. Podczas zabiegu pacjent ma również założone okulary ochronne, które ochronią go przed światłem UV emitowanym przez lampę.

nakładka do wybielania zębów

Metoda nakładkowa – Wybielanie zębów w domu

Jest ona wyjątkowo skuteczna i daje długotrwały efekt bieli utrzymujący się wiele miesięcy. Na podstawie wycisku pobranego od pacjenta w gabinecie stomatologicznym w laboratorium protetycznym wykonuje się specjalne, zindywidualizowane, przeźroczyste nakładki na zęby. Gotowe nakładki wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego o odpowiednim, dobranym wcześniej ,w zależności od wskazań stężeniu, pacjent otrzymuje na kolejnej wizycie. Do nakładek przez kolejne 6-8 dób aplikuje się żel wybielający i zakłada na noc na zęby. Żel wybielający wnika wówczas w kanaliki zębiny powodując utlenianie (czyli odbarwianie) przebarwień. Efekty uzyskujemy już po pierwszej aplikacji. Należy pamiętać, że wypełnienia i uzupełnienia protetyczne nie ulegają wybieleniu, więc po zakończonej procedurze wybielania należy je wymienić dopasowując barwę do nowego, jaśniejszego koloru zębów.