Icon Infiltracja Płynną Żywicą

 Zabieg Icon Infiltracja Płynną Żywicą

W jaki sposób bezboleśnie rozprawić się w próchnicą i nieestetycznymi przebarwieniami nazębnymi? Z pomocą przychodzi nowoczesna metoda leczenia, która polega na infiltracji zębiny przy użyciu płynnej żywicy. W Stomatologii Przyszłości przeprowadzamy zabieg ICON, który ma charakter profilaktyczny i umożliwia leczenie zmian próchnicowych w początkowym stadium rozwoju oraz usuwanie przebarwień zębowych, bez użycia wiertła. 


Na czym polega zabieg ICON?

Zabieg ICON stanowi złoty środek, który łączy w sobie funkcje profilaktyczne i zalety nieinwazyjnego leczenia inicjalnych zmian próchnicowych. Wykorzystywana na potrzeby zabiegu płynna żywica ICON szczelnie zamyka zmianę próchnicową, dzięki czemu nie postępuje ona dalej. Żywica ICON załamuje światło w bardzo podobny sposób do szkliwa zębowego. Sprawia to, że białe plamy próchnicowe zinfiltrowane przy pomocy tej substancji, upodabniają się wyglądem do zdrowego szkliwa, które je otacza. Ta forma leczenia nie wymaga usuwania zmienionej chorobowo tkanki przy pomocy narzędzi stomatologicznych. Leczenie jest więc nieinwazyjne i nie wiąże się z mechanicznym naruszeniem struktury zęba. Zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą może być z powodzeniem stosowany u Pacjentów w każdym wieku. 


Jak przebiega zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą?

Zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą trwa około 15 minut. Rozpoczyna się od usunięcia wierzchniej warstwy szkliwa. Następnie na problemowy obszar lekarz aplikuje specjalistyczny żel, którego zadaniem jest odsłonięcie porów zęba. Kolejnym krokiem jest osuszenie powierzchni zęba i zaaplikowanie na nią płynnej żywicy ICON. Żywica infiltruje zębinę, po czym twardnieje uniemożliwiając ogniskom próchnicowym dalszy rozwój. Co zasługuje na szczególną uwagę, zdrowe tkanki zęba nie zostają w żaden sposób uszkodzone. Do przeprowadzenia zabiegu wystarczy jedna wizyta w gabinecie dentystycznym. Zabieg jest w pełni bezbolesny, a powierzchnia zęba po wyleczeniu wygląda bardzo estetycznie.  


Jakie są główne zalety leczenia metodą ICON? 

Zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą ma wiele zalet. Przede wszystkim zatrzymuje rozwój zmian próchnicowych i przedłuża żywotność zębów. Zabieg ICON nie prowadzi też do utraty tkanek twardych zębów. Niezwykle ważny jest także fakt, że ta forma leczenia nie wywołuje u Pacjenta dyskomfortu, ani żadnych odczuć bólowych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przypadku Pacjentów, którzy cierpią na dentofobię i odczuwają silny stres związany z konwencjonalnym leczeniem zachowawczym.