Lampa Zoom Advanced Power

Wybielanie zębów przy pomocy lampy jest nowoczesną i bezpieczną metodą na wizualną poprawę wyglądu zębów. W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do wybielania zębów światłem led. Jest to lampa Zoom Advanced Power, dzięki której szybko i efektownie można odmienić wygląd uśmiechu na lepsze. 

lampa zoom advanced power


Jak działa lampa Zoom Advanced Power?

Lampa Zoom Advanced Power jest urządzeniem do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Lampa wykorzystuje opatentowaną technologię Photo Fenton, która łączy skuteczność wybielającego nadtlenku wodoru i aktywującego jego działanie żelaza. Lampa Zoom emituje światło katalizujące reakcje chemiczne, efektem których jest wybielenie zębów. 


Jak przebiega zabieg wybielania zębów lampą Zoom Advanced Power?

Przed przystąpieniem do wybielania zębów tą metodą warto skorzystać z konsultacji stomatologicznej i przeprowadzić pełną higienizację jamy ustnej. Zabieg wybielania rozpoczyna się od dokładnego zabezpieczenia tkanek miękkich, tak by nie doprowadzić do ich kontaktu z substancją wybielającą. Kolejnym krokiem jest nałożenie żelu wybielającego, zawierającego nadtlenek wodoru. Tak przygotowane zęby naświetlane są lampą Zoom. Wybielanie powtarzamy w trzech 15-minutowych sesjach. 


Jakie efekty można osiągnąć po zabiegu wybielania zębów lampą Zoom Advanced Power?

urządzenie do wybielania zębów lampa zoom advanced power

Wnioski z badań, jakim poddana została lampa Zoom, dowodzą, że jej użycie podnosi skuteczność zabiegu o minimum 33%. Umożliwia to poprawienie koloru uśmiechu nawet o 8-9 odcieni. Oczywiście efekt uzależniony jest od osobistych uwarunkowań Pacjenta i stanu wyjściowego jego uśmiechu. Duże znaczenie ma również czas zastosowania preparatu. 

Rezultaty utrzymują się od 8 do 16 miesięcy. Jeśli barwa zębów wcześniej zmieni się na niekorzyść, istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegów uzupełniających lampą Zoom lub systemem nakładkowym. 


Jakie są przeciwwskazania do wybielania lampą Zoom Advanced Power?

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu lampą Zoom Advanced Power. Z tej formy wybielania nie mogą skorzystać np. osoby poddawane terapii PUVA. Innym przeciwwskazaniem jest leczenie fotochemiczne. Wybielanie zębów lampą Zoom jest też niemożliwe w przypadku Pacjentów chorych na nowotwory skóry. Przeszkodą może być również przyjmowanie leków i substancji fotoreaktywnych, tak naturalnych, jak i farmakologicznych (w takiej sytuacji najlepiej przed zabiegiem zasięgnąć konsultacji i lekarza prowadzącego).