Lampa ZOOM Advanced Power

uśmiech-zoom

Badania kliniczne dowodzą, że 50% pacjentów poddających się zabiegowi przy użyciu systemu Zoom! Advanced Power osiąga kolor idealnie białych zębów w zaledwie 45 minut !

 

 

O zabiegu

W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się standardowo, na minimum tydzień przed planowanym zabiegiem wybielania przeprowadzić zabieg higienizacji w celu uniknięcia nadwrażliwości zębów w trakcie samego wybielania.

Pełen zabieg trwa przeważnie około godziny. Podczas zabiegu Zoom! wymagane jest, aby wszystkie tkanki miękkie w ustach i wokół nich były szczelnie osłonione dlatego wybielanie rozpoczynamy od zabezpieczenia jamy ustnej przed kontaktem z żelem wybielającym. Trwa to ok. 10-15 minut. Następnie na zęby nakładany jest żel wybielający, który po nałożeniu na zęby jest aktywowany przez światło emitowane przez lampę Zoom! Gdy nadtlenek wodoru zawarty w żelu rozpada się, uwalniają się związki, które wnikając w szkliwo i zębinę usuwają znajdujące się na zębach przebarwienia. Światło emitowane przez lampę Zoom!, wykorzystując zawarty w żelu fotoaktywator, przyspiesza rozpad nadtlenku wodoru dzięki czemu cały zabieg wybielania jest krótszy i bardziej skuteczny

Wybielanie przeważnie składa się z trzech, następujących po sobie 15-minutowych sesji. Wystawienie na działanie światła ZOOM jest podczas zabiegu wybielania na bieżąco kontrolowane przez osobę przeprowadzającą zabieg. Podczas zabiegu pacjent ma również założone okulary ochronne, które ochronią go przed światłem UV emitowanym przez lampę.

zoom-lampa

Efekty-zoom-300x143

Przeciwwskazania

Osoby uczulone na światło, przechodzące terapię PUVA (Psolaren + promieniowanie UV), lub przechodzące inne terapie fotochemiczne oraz pacjenci z czerniakami . Zabieg nie powinien być również przeprowadzany u osób zażywających leki fotoreaktywne , zarówno te dostępne w powszechnej sprzedaży jak i sprzedawana na receptę. W takim przypadku niezbędna jest wcześniejsza konsultacja u lekarza prowadzącego leczenie.

Uzyskane efekty

Badania kliniczne dowodzą, że użycie lampy Zoom! zwiększa skuteczność zabiegu przynajmniej o 33%, co pozwala na poprawę koloru aż o średnio 8-9 odcieni. Stopień uzyskania bieli jak i w pozostałych metodach będzie się różnił w zależności od pacjenta, struktury jego zębów oraz czasu stosowania preparatu. Kolor, uzuskany po zakończeniu kuracji utrzymuje się od 8 do 16 miesięcy. W niektórych przypadkach występuje jednak indywidualna tendencja do szybszego pogarszania się koloru, wówczas może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia kuracji uzupełniającej. Do wyboru jest powtórzenie jeszcze raz zabiegu Zoom! lub zastosowanie systemu nakładkowego