Mikroskop OPMI PROERGO CARL ZEISS

Mikroskop OPMI PROERGO CARL ZEISS

Stomatologia i wszystkie jej gałęzi, są dziedzinami wymagającymi niezwykłej precyzji i dokładności w podejmowanych działaniach. Oko nawet najdokładniejszego specjalisty może jednak nie dostrzec tego, co można zobaczyć przy użyciu nowoczesnego sprzętu. W Stomatologii Przyszłości doskonale o tym wiemy, dlatego wykorzystujemy nowoczesny mikroskop OPMI ProErgo Carl Zeiss


Mikroskop OPMI PROERGO CARL ZEISS

Czym wyróżnia się mikroskop OPMI ProErgo Carl Zeiss?

OPMI ProErgo Carl Zeiss jest operacyjnym mikroskopem na statywie podłogowym S7. Sprzęt ten jest dla lekarza niezwykle komfortowy w użytkowaniu, ponieważ posiada uchylny tubus 180. Ksenonowe oświetlenie Superlux umożliwia efektywne doświetlenie obszaru poddawanego zabiegowi. W tym mikroskopie zastosowano apochromatyczną optykę. 

Wszystko to sprawia, że jest to sprzęt niezwykle ergonomiczny. Efekty możliwe do uzyskania dzięki temu mikroskopowi stomatologicznemu są nieporównywalnie lepsze od tych, które można uzyskać, stosując inne urządzenia stomatologiczne. 


mikroskop opmi proergo carl zeiss

Podczas jakich zabiegów korzystamy z mikroskopu stomatologicznego?

Mikroskop stomatologiczny wykorzystujemy przede wszystkim podczas zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, implantologii i chirurgii stomatologicznej

Oto jak mikroskop stomatologiczny pomaga nam w przeprowadzaniu zabiegów:

  • mikrochirurgicznych – wysokiej klasy optyka zapewnia obraz o znakomitej jakości. Pozwala to lekarzowi podczas zabiegu z łatwością rozróżnić szczegóły, a to w dużej mierze decyduje o sukcesie klinicznym. 
  • endodontycznych – mikroskop umożliwia doskonałą widoczność podczas leczenia kanałowego. Dzięki niemu można między innymi zlokalizować wąskie kanały, usunąć złamane narzędzia i pokonać niedrożności w kanałach korzeniowych. Podnosi to jakość wykonywanej pracy i ułatwia działania podczas ponownego leczenia kanałowego. 
  • protetycznych – mikroskop daje możliwość niezwykle precyzyjnego oszlifowania filarów zębowych i weryfikuje dokładność pracy wykonanej przez pracownię protetyczną. 
  • periodontologicznych – np. mikrooperacje dziąseł.
  • związanych ze stomatologią zachowawczą – ułatwia wykonywanie różnego rodzaju prac kosmetycznych, jest pomocny przy stawianiu diagnozy, pozwala na ustalenie stopnia zaawansowania zmian próchnicowych i zwiększa precyzję zakładania wypełnień stomatologicznych.

Pozwala wyleczyć zęby, które w normalnych warunkach kwalifikowałyby się do ekstrakcji. Mikroskop OPMI ProErgo Carl Zeiss to skuteczniejsze i bardziej bezpieczne leczenie.