Nanotec Endo

Leczenie endodontyczne, aby było skuteczne, musi być przeprowadzone w niezwykle dokładny sposób. W prawidłowym opracowywaniu kanałów korzeniowych pomagają endodontom nowoczesne urządzenia stomatologiczne, takie jak np. Nanotec Endo. W Stomatologii Przyszłości dysponujemy tego rodzaju sprzętem i przeprowadzamy leczenie endodontyczne na najwyższym poziomie. 


Czym jest Nanotec Endo?

Nanotec Endo to zaawansowane technologicznie urządzenie stomatologiczne, które służy do irygacji kanałów korzeniowych. Łączy w sobie zalety systemu ssącego i sprzętu podającego płyn, który płucze kanały zębowe. Nanotec Endo nie dopuszcza do kontaktu płynu płuczącego z tkankami w jamie ustnej Pacjenta, a także minimalizuje ryzyko przepchnięcia tego, co znajduje się w kanałach korzeniowych, poza otwór wierzchołkowy. 


Przy jakich zabiegach wykorzystujemy urządzenie Nanotec Endo?

Nanotec Endo doskonale sprawdza się podczas różnego rodzaju zabiegów z zakresu endodoncji. W porównaniu do tradycyjnych narzędzi (takich jak np. igła i strzykawka), pozwala na zdecydowanie efektywniejsze oczyszczanie kanałów korzeniowych zębów. Urządzenie to umożliwia podawanie i odprowadzanie płynu płuczącego jednocześnie. Nie ma zatem ryzyka, że ten przedostanie się do jamy ustnej Pacjenta i podrażni tkanki. 


Dlaczego warto skorzystać z zabiegu przeprowadzonego przy użyciu urządzenia Nanotec Endo?

Nanotec Endo minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych. Gwarantuje także maksymalne bezpieczeństwo pracy. Sprawne działanie systemu powoduje, że ryzyko przepchnięcia zawartości kanałów poza otwór wierzchołkowy jest minimalne, a praca endodonty ulega zdecydowanemu ułatwieniu. Nanotec Endo przyspiesza proces leczenia i gwarantuje dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z pozostałości tkanek i bakterii eliminując konieczność powtórnego leczenia kanałowego.