Cyfrowy Trójwymiarowy Skaner Diagnostyczny

Cyfrowa diagnostyka 3D w stomatologii istnieje już od jakiegoś czasu, jednak analiza diagnostyczna i natychmiastowa wizualizacja efektów leczenia trójwymiarowym skanerem to absolutny hit zarówno w branży stomatologicznej jak i w naszym gabinecie.

Wewnątrzustny skaner 3D pozwala z wyjątkową dokładnością przenieść aktualny zgryz pacjenta (drogą cyfrową do komputera) zamiast standardowych i bardzo niekomfortowych dla pacjenta wycisków z masy. Badanie (skan 3D) trwa zaledwie kilkanaście minut. Doskonała jakość urządzenia iTero oraz jego precyzja, podczas skanowania zębów, pozwala wykonać 20 zdjęć na sekundę. W kilka chwil po zeskanowaniu uzębienia, na ekranie, stworzony jest idealnie dokładny trójwymiarowy model zębów pacjenta.

Dzięki nowoczesnej technologii diagnostycznej skanerem 3D robimy siedmiomilowy krok w przód, nie tylko w kwestii obrazowania nieprawidłowości wymagających leczenia, czy jego planowania, ale przede wszystkim symulacji efektów potencjalnego leczenia!

Lekarz, dzięki skanerowi, na ekranie, przygotowuje dla Pacjenta cyfrową wizualizację efektu leczenia w 3D, a to wszystko w ciągu jednej minuty. Umożliwia to pacjentowi zobaczenie jak będzie wyglądać jego uzębienie po leczeniu, zanim je jeszcze rozpocznie!

Wszystko to dzieje się podczas jednej wizyty, na podstawie autentycznego zgryzu pacjenta, a nie jak dotychczas jedynie na tradycyjnym modelu z wycisków.

Co więcej, wstępną propozycję planowanego leczenia można wysłać pacjentowi drogą mailową, dzięki czemu pacjent ma dostęp do wizualizacji efektów swojego leczenia ortodontycznego w każdej chwili. Po zapoznaniu się z metodą leczenia Invisalign, w razie wątpliwości czy dodatkowych pytań pacjent zawsze może zwrócić się do lekarza prowadzącego.

Dzięki nowoczesnej diagnostyce 3D pacjent bezpieczniej i bardziej komfortowo może przejść przez wszystkie procedury leczenia.

Zastosowanie skanera 3D sprawdza się podczas diagnostyki zębów oraz planowani procesu leczenia ortodontycznego, implantologicznego oraz protetycznego.

Gdy pacjent będzie zadowolony z zaprezentowanych efektów planowanego leczenia, można natychmiast rozpocząć proces prostowania zębów metodą Invisalign.

Aby umówić się na konsultację ze skanerem 3D, skontaktuj się z nami.