Skaner wewnątrzustny iTERO

skaner wewnątrz ustny iTero

Wizualne efekty leczenia – choć czasem odległe i trudne do wyobrażenia – potrafią skutecznie zmotywować Pacjenta do podjęcia leczenia. Czy można zobaczyć możliwe do osiągnięcia rezultaty leczenia, jeszcze przed jego rozpoczęciem? Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu urządzeniu diagnostycznemu, jakim jest cyfrowy trójwymiarowy skaner wewnątrzustny iTero. W gabinecie Stomatologii Przyszłości dysponujemy tym sprzętem, który pozwala na natychmiastową wizualizację efektów leczenia. 


Co wyróżnia skaner diagnostyczny iTero?

Skaner wewnątrzustny posiada szereg cech, które wyróżniają go na tle innych urządzeń diagnostycznych. Zaawansowana technologicznie końcówka skanująca umożliwia precyzyjne wykonanie badania. Aktualny obraz zgryzu Pacjenta z łatwością można przenieść drogą cyfrową na ekran komputera. iTero wykonuje20 zdjęć na sekundę, dzięki czemu całe badanie trwa zaledwie kilkanaście minut. 

Uzyskane modele można dowolnie obracać na dotykowym ekranie, dzięki czemu Pacjent ma możliwość zobaczenia swojego nowego uśmiechu z różnych perspektyw. 


Jak przebiega badanie skanerem iTero?

Badanie skanerem wewnątrzustnym iTero jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla Pacjenta. Lekarz umieszcza w ustach Pacjenta specjalną końcówkę skanującą, wykonującą sekwencję zdjęć. Uzyskane obrazy są składane w jedną całość i na tej właśnie podstawie powstaje cyfrowy wycisk zębów. 


badanie skanerem iTero

Dlaczego warto skorzystać z badania skanerem iTero?

Badanie wykonane przy użyciu skanera diagnostycznego iTero jest bardzo szybkie, niezwykle bezpieczne. iTero umożliwia dokładniejsze stworzenie planu leczenia. Rozwiązania stomatologiczne zaprojektowane na podstawie badania skanerem iTero są maksymalnie dostosowane do warunków w jamie ustnej i potrzeb Pacjenta co sprawia, że są bardziej komfortowe w użytkowaniu. 

Zastosowanie skanera wewnątrzustnego iTero pozwala uniknąć tradycyjnej procedury pobierania wycisków stomatologicznych. Cyfrowe wyciski zębów wykorzystywane są na potrzeby leczenia, a także archiwizacji aktualnego stanu zębów i tkanek w jamie ustnej Pacjenta. Wszystko to dzieje się w trakcie jednej wizyty. Co więcej, lekarz ma możliwość przesłania Pacjentowi wstępnej propozycji planowanego leczenia drogą elektroniczną. Dzięki temu Pacjent ma w każdej chwili dostęp do wizualizacji rezultatów leczenia. Nowoczesna diagnostyka 3D pozwala bezpieczniej i bardziej komfortowo przejść przez wszystkie procedury stomatologiczne. Jeśli Pacjent jest w pełni zadowolony z zaprezentowanej propozycji, może niemal natychmiast rozpocząć leczenie. 


Kiedy stosujemy diagnostykę z wykorzystaniem skanera wewnątrzustnego 3D?

Nowoczesna technologia diagnostyczna 3D jest siedmiomilowym krokiem naprzód, nie tylko w dziedzinie obrazowania nieprawidłowości, które wymagają leczenia, czy planowania jego przebiegu, ale przede wszystkim w kwestii symulacji potencjalnych efektów leczenia. 

Cyfrowe skanowanie uśmiechu urządzeniem iTero stosujemy przed rozpoczęciem leczenia protetycznego, implantologicznego i kuracji niewidocznym aparatem ortodontycznym Invisalign