Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa

Diagnostyka obrazowa odgrywa bardzo dużą rolę w przypadku leczenia stomatologicznego. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwa i szybko postawiona diagnoza zwiększa skuteczność leczenia. Jednym z elementów wyposażenia, jakim dysponujemy, jest tomograf komputerowy CS9300 KODAK-CARESTREAM. Dzięki niemu Pacjent w naszym gabinecie może skorzystać nie tylko ze specjalistycznej konsultacji, ale również z nowoczesnych badań obrazowych. 


tomograf komputerowy CS9300 KODAK-CARESTREAM

Co wyróżnia nasz tomograf komputerowy?

Obraz z badania ułatwia stworzenie planu leczenia i wybór najbardziej efektywnych metod. Pozwala też lekarzowi na określenie i minimalizację stopnia ewentualnego ryzyka, jakie się z nimi wiąże. Tomograf komputerowy umożliwia uzyskanie kompletnego, przestrzennego obrazu kości i innych tkanek w jamie ustnej Pacjenta. Urządzenie Kodak 3D CS 9300 pozwala na wykonywanie wszystkich rodzajów badań i wybór spośród aż siedmiu różnych rodzajów pól obrazowania. Emitowana wiązka promieniowania ma postać stożkową. Dzięki temu pozwala na uzyskanie obrazu twarzoczaszki podczas zaledwie jednego obrotu źródła promieniowania. Pacjent podczas takiego badania przyjmuje znacznie mniejszą dawkę promieniowania, niż w przypadku klasycznego tomografu stomatologicznego, a tym samym cała procedura jest znacznie bardziej bezpieczna. 


W jakich przypadkach poddajemy Pacjenta badaniu tomografem?

Badaniu tomografem komputerowym poddajemy najczęściej Pacjentów planujących leczenie implantologiczne, ortodontyczne i protetyczne. W przypadku leczenia implantologicznego, uzyskanie obrazu z trzech płaszczyzn, pozwala lekarzowi na dokonanie precyzyjnych pomiarów kości w miejscu, gdzie wszczepiony ma zostać implant. Specjalne oprogramowanie daje lekarzowi możliwość przeprowadzenia rzeczywistych pomiarów i wybrania na ich podstawie najbardziej odpowiedniego rozmiaru implantu stomatologicznego. Gwarantuje to, że zabieg będzie w pełni bezpieczny, a ważne struktury anatomiczne (np. nerwy), nie zostaną uszkodzone w momencie wprowadzania wszczepu. 

Tomografia komputerowa pozwala również zdiagnozować zmiany chorobowe w obrębie zatok szczękowych. Zabieg oczyszczania zatoki jest dzięki temu mniej inwazyjny, a proces gojenia się tkanek zdecydowanie szybszy. Obraz z tomografu jest także pomocny w zabiegach odbudowy kości. Badanie tomografem daje możliwość określenia położenia ewentualnych nadliczbowych zębów i szczegółowego zaplanowania zabiegu ich usunięcia. Tradycyjne zdjęcie panoramiczne nie pozwala na ustalenie dokładnej lokalizacji zębów. W endodoncji tomografia wykorzystywana jest do odnajdywania dodatkowych kanałów korzeniowych. 

Dzięki temu, że w Stomatologii Przyszłości posiadamy ten nowoczesny tomograf, komputerowy nasi Pacjenci mogą zaoszczędzić czas i doświadczyć najwyższych standardów diagnostyki stomatologicznej na miejscu, w naszych gabinetach.