Znieczulenie komputerowe The Wand

Wizyty u stomatologa nie muszą wiązać się ze stresem, negatywnymi odczuciami i dyskomfortem. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów dentystycznych bez stresu i negatywnych odczuć. W naszych gabinetach oferujemy Pacjentom bezbolesne znieczulenie komputerowe, które wykonujemy przy pomocy urządzenia The Wand

znieczulenie komputerowe the wand


Dlaczego warto zdecydować się na leczenie w znieczuleniu The Wand?

Wielu Pacjentów, z powodu paraliżującego stresu i strachu przed bólem, rezygnuje na długie lata z leczenia dentystycznego, zaniedbując tym samym stan swoich zębów. Konwencjonalne sposoby znieczulenia również wiążą się z bolesną iniekcją. Nie musi tak jednak być. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów i uspokajając ich obawy, wykorzystujemy nowoczesny, sterowany komputerowo system bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych The Wand. Dzięki jego zastosowaniu eliminujemy rozpieranie tkanek. Jest ono przyczyną bólu towarzyszącego aplikacji znieczulenia tradycyjną igłą i strzykawką. Podczas aplikacji płynu znieczulającego w konwencjonalny sposób, jest on wtłaczany pod ciśnieniem i rozpycha tkanki, wywołując ból o różnym natężeniu. 

Urządzenie The Wand funkcjonuje w zupełnie inny sposób. Płyn znieczulający podawany jest z prędkością fizjologiczną, czyli taką, która umożliwia tkankom bieżące wchłanianie się dostarczanej substancji. Dzięki temu nie tworzy się wysokie ciśnienie, a Pacjent nie ma przykrego uczucia rozpierania dziąseł. 

Wysoki komfort i bezbolesność zabiegów stomatologicznych są bardzo ważne, szczególnie w przypadku osób cierpiących na dentofobię. 


Urządzenie do znieczulenia komputerowego the wand

Jak przebiega znieczulenie metodą komputerową?

Przed podaniem znieczulenia lekarz diagnozuje stan Pacjenta i przeprowadza z nim wywiad, dzięki któremu można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu. Znieczulenie podaje się w sposób manualny. Lekarz przykłada końcówkę urządzenia The Wand do dziąsła Pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora aplikuje środek znieczulający. The Wand nieustannie informuje o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek, kontroluje tempo podawania płynu znieczulającego i ciśnienie, jakie wywiera. Aplikacja znieczulenia przy użyciu The Wand trwa około 3 minuty, a ostateczny czas w każdym przypadku uzależniony jest od miejsca i techniki podawania znieczulenia. Okolica zabiegowa jest znieczulona natychmiast po zakończeniu podawania płynu i od razu można przejść do wykonania zabiegu. Nie trzeba czekać kwadransa, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod znieczulenia. 

The Wand składa się z niewielkiego komputera i specjalnej końcówki wyposażonej w igłę. Technika prowadzenia końcówki aplikującej płyn znieczulający sprawia jednak, że Pacjent nie odczuwa ani momentu jej wprowadzenia, ani obecności w dziąśle. The Wand nie wywołuje uczucia odrętwienia twarzy. Pacjent nie traci naturalnej mimiki i bez problemów może mówić. The Wand znieczula tylko i wyłącznie ściśle określony obszar, który jest poddawany zabiegowi. Dzięki temu Pacjent bezpośrednio po wyjściu z gabinetu stomatologicznego może powrócić do swoich codziennych zajęć i aktywności.